Drobečková navigace

Úvod > Řešení měření energie

Řešení měření energie

Chytrý elektroměr – váš měřič spotřeby elektrické energieuvodni_stranka.jpg

Pořiďte si měřič spotřeby, se kterým budete mít dokonalý přehled. Chytrý elektroměr detailně zanalyzuje vaši síť. Díky tomu zjistíte, kde zbytečně utrácíte a provoz nastavíte tak, aby byl hospodárný. V přístroji je integrovaný webový server, takže data můžete pohodlně exportovat i sledovat na PC, tabletu i mobilu.

3 důležité otázky a odpovědi

1. Co všechno zjistíte?nastaveni_senzoru.jpg

  • Inteligentní elektroměr změří spotřebu za hodinu, den, měsíc a rok. K dispozici máte nejen celkové hodnoty, ale i výpočet spotřeby elektřiny vybraných částí budovy, jednotlivých strojů apod. (Podmínkou pro měření je samostatný okruh.)
  • Získáte přehled o konkrétních položkách: kolik platíte např. za svícení, zásuvky, provoz výtahů atd. Chytrý měřič lze s pomocí cívek napojit až na 96 samostatných měřicích okruhů!
  • Účtuje vám dodavatel penále za to, že překračujete nasmlouvaný odběr? Elektroměr pozná, co přesně je příčinou tohoto překročení a podle toho pak můžete situaci řešit.
  • Další důležitá informace: Víte, kolik vytváříte jalové energie? (Jde o nevyužitou energii, která se detailni_prehled_spotreby_realny_cas.jpgvrací zpět do sítě a za kterou svému dodavateli platíte.) Zjistíte nejen celkový jalový výkon, ale i to, jaké zařízení ho vytváří.
  • Analyzátor sítě vás upozorní ale i na různé další nedostatky, které vás stojí peníze: zda nemáte zbytečně silný jistič apod.

2. Pro koho je určený?

Pro firmy, subjekty státní správy, zdravotnická zařízení i domácnosti. Využijete ho nejen, když potřebujete informace o spotřebě, ale i v dalších situacích:

  • Když jste povinni vést energetický management a zavádět opatření, která povedou k úspoře elektřiny.
  • Když máte zájem o fotovoltaickou elektrárnu. Její instalaci by totiž měla předcházet důkladná analýza sítě – jen tak je totiž možné navrhnout optimální fotovoltaiku tak, abyste využili co nejvíce energie ze slunce. Přístroj vám půjčíme, data vyhodnotíme a nabídneme vám vhodnou solární elektrárnu.
  • Když chcete spravedlivě vyúčtovat náklady za společné prostory – např. u bytových domů.

3. Jaká je cena?

10 až 15 tisíc korun, podívejte se na kompletní ceník. Tím, co všechno umí, přitom chytrý elektroměr konkuruje i podstatně dražším přístrojům.

 

Praktické informace

Zapojení elektroměru

Měřič se jednoduše zapojí do rozvaděče, tento úkon ale může udělat pouze osoba, která má odbornou kvalifikaci pro práci s elektřinou. Souhlas svého dodavatele nepotřebujete.

Formát získaných datpriklad_export_dat_z_excelu.png

Informace z chytrého elektroměru získáte v textovém souboru CSV, který lze importovat do databází nebo excelu. Data se dají začlenit i do Scada systému a k dispozici je mnoho komunikačních protokolů.

Technický popis

Především pro odborníky je určen technický popis měřiče spotřeby elektřiny.

 


POPTAT CHYTRÝ ELEKTROMĚR